Kerncijfers boekenmarkt

17-04-2018

KVB-Boekwerk publiceert 32 kerncijfers over de boekenmarkt 2012-2017. De cijfers liggen aan de basis van de KVB-Boekwerk Marktmonitor. De cijfers zijn ingedeeld op markt (totaal, papier, e-books) en taal (alle talen, Nederlandstalig, anderstalig) en weergegeven in absolute aantallen, marktaandelen of indexen.

Voor de artikelen in de KVB-Boekwerk Marktmonitor is gebruik gemaakt van onderzoeksdata van GfK. Dit betreft een selectie van de beschikbare gegevens. Voor een goed overzicht geeft KVB-Boekwerk hieronder alle relevante data weer in een tabel, waarin u zelf op indicator kunt sorteren. Alle data zijn afkomstig van GfK en mogen met bronvermelding (KVB-Boekwerk/GfK) worden overgenomen.

Onder de tabel staan verwijzingen naar gerelateerde Marktmonitor-artikelen.

Kerncijfers bij KVB Boekwerkmonitor Markt

MarktTaalKerncijfers201220132014201520162017
Totale markt Alle talenomzet
(mln €)
557525485500524530
Totale markt Alle talenafzet
(n x 1 mln)
454137394141
Totale markt Alle talenaantal titels
(n x 1000)
378383394371398412
Totale markt Alle talengemiddelde prijs (€)12,3512,8813,0212,9312,8112,85
Totale markt Alle talenomzetaandeel anderstalig9%10%11%12%13%14%
Totale markt Alle talenafzetaandeel anderstalig7%8%9%9%10%12%
Totale markt Alle talentitelaandeel anderstalig65%65%66%65%67%68%
Totale markt Nl-taligomzetaandeel e-books3%4%5%6%6%6%
Totale markt Nl-taligafzetaandeel e-books3%5%6%7%7%7%
Totale markt Nl-taliggemiddelde prijs (€)12,0812,5812,6712,5212,3512,47
Totale markt Nl-taligomzetaandeel literair-cultureel59%59%60%60%60%58%
Totale markt Nl-taligafzetaandeel literair-cultureel62%63%63%63%65%63%
Totale markt Alle talenomzetaandeel Nederlandstalig91%90%89%88%87%86%
Totale markt Alle talenafzetaandeel Nederlandstalig93%92%91%91%90%88%
Totale markt Alle talentitelaandeel Nederlandstalig35%35%34%35%33%32%
Totale markt Nl-taligafzet
(index)
1009080838887
Totale markt Nl-taligomzet
(index)
1009485879191
Totale markt Nl-taligomzet literair-cultureel
(index)
1009386889389
Totale markt Nl-taligafzet literair-cultureel
(index)
1009282859289
Papieren boekenAndere taalgemiddelde prijs (€)16,0216,4216,7817,0617,1815,98
Papieren boekenNl-taligaantal titels
(n x 1000)
131134132131132133
Papieren boekenNl-taligafzetaandeel top 10014%12%12%12%14%12%
Papieren boekenNl-taligomzetaandeel top 10018%17%15%16%18%16%
Papieren boekenNl-taligaandeel cadeauperiode t.o.v. rest van jaar18%18%19%20%20%20%
Papieren boekenNl-taliggemidd. omzet per titel top 100 (n x 1000)890745625662780681
Papieren boekenAndere taalaantal titels (index)10010110697108113
Papieren boekenAndere taalomzet (index)100104106121143150
Papieren boekenAndere taalafzet (index)100101101113134150
E-booksNl-taligaantal titels (n x 1000)172530343740
E-booksNl-taliggemiddelde prijs (€)9,949,839,128,788,688,65
E-booksNl-taligomzet (index)100137151165188192
E-booksNl-taligafzet (index)100138165186215221

Gerelateerde artikelen

 

KVB Boekwerk is een initiatief van